Kemalpaşa, 7087. Sk. No 26/B, 35060 Bornova/İzmir (0232) 467 57 82

Araçlarda Mikrofiber Bez Kullanımının Önemi

Araçlarda Mikrofiber Bez Kullanımının Önemi-Resim

Araçlarda Mikrofiber Bez Kullanımının Önemi

Araçlarda Mikrofiber Bez Kullanımının Önemi

Mikrofiber bez, geniş kullanım alanına sahiptir. Özel yapısı sayesinde mikrofiber bezler araç temizliğinde de kullanılmaktadır. Mikrofiber bez, polyester ve polimitin birleşiminden oluşturulmuş bir bezdir. Mikrofiber bezler sayesinde ekstra çaba sarf etmekten kurtulmuş olursunuz. Aynı zamanda bu bezler sayesinde yüzeyler çok daha rahat bir şekilde temizlenmiş olur. Teknolojinin gelişmesi sayesinde geliştirilen mikrofiber bez, günümüzde araç temizliğinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Peki, araç temizliğinde neden mikrofiber bez kullanılır? Araçların dış cephesi sık sık tozlanır ve kirlenir. Araçların dış cephesinde bulunan toz ve kirler ise aracın iyi görünmemesine neden olmaktadır. Araç temizliği bu bakımdan önem taşır. Mikrofiber bez sayesinde araçların dış cephesinde toz, leke, kir gibi herhangi bir iz kalmaz. Sağladığı avantajlar nedeniyle mikrofiber bez ile araç temizliği yapılmaktadır.

Mikrofiber Bez Özellikleri Nelerdir

Son zamanlarda araç temizliğinde kullanılan mikrofiber bezler özel olarak üretilmektedir. Mikrofiber bez ile araç temizliği yapılmakta, temizlikten verimli sonuç alınmaktadır. Kullanılan bezin genel özellikleri ise şu şekilde sıralanabilir;

·         Diğer bezlere göre suyu maksimum seviyede çeker.

·         Bakteri barındırmazlar.

·         Temizlik sırasında ekstra temizlik malzemesine ihtiyaç duyulmaz, su ve bez ile temizlik yapılır.

·         Deterjansız kullanılabildiği için sağlığa faydalıdır.

·         Nemli ve kuru olarak kullanılabilir.

·         Temizlik sonrasında herhangi bir iz bırakmaz.

Araç Temizliğinde Neden Mikrofiber Bez Kullanılmalı

Mikrofiber bez ile araç temizliği yapmak oldukça etkilidir. Araç camı ve aracın dış cephesi temizlenirken mikrofiber bezler kullanılır. Bu sayede herhangi bir iz kalmadan temizlik tamamlanmış olur. Bez üretiminde kullanılan ince ipler sıkılaştırılarak bir araya getirilmiştir. Bu sayede bezler sıvıyı, yağı, tozu derinlemesine temizler ve yüzeyde herhangi bir kalıntı bırakmaz. Aynı zamanda mikrofiber bezler temizlik sırasında aracı çizmez.