Kemalpaşa, 7087. Sk. No 26/B, 35060 Bornova/İzmir (0232) 467 57 82

Carpex Jant Temizleyici Nasıl Kullanılır?

Carpex Jant Temizleyici Nasıl Kullanılır?-Resim

Carpex Jant Temizleyici Nasıl Kullanılır?

Jant Temizleyici Nasıl Kullanılır

Araçların en çok kirlenen kısımlarından biri de janttır. Jantların bu kadar çok kirlenmesinin nedeni ise yere yakın olmasıdır. Yerden çıkan tüm toz, toprak ve çamur doğrudan jantlara temas eder. Bu nedenle jantlar kısa sürede kirlenmiş olur. Jantlar bu kadar sık kirlenirken jant temizliğini aksatmak doğru olmaz. Jant temizliğini doğru malzemelerle doğru şekilde yapmak gerekir. Aksi takdirde istenilen temizliği yapamamış olursunuz ve jantların zarar görmesine neden olabilirsiniz. Jant temizleyici, temizliğin asıl malzemeleri arasında yerini alır.

Jant Temizliğinde Neler Kullanılır

Jant temizliğinde kullanılması gereken bazı malzemeler bulunmaktadır. Kendi yöntemlerinizle yapacağınız jant temizliğinde ihtiyacınız olan malzemeler:

·         Jant temizleme spreyi

·         Jant parlatma spreyi

·         Jant fırçası

·         Sünger

·         Arap sabunu ve sabunlu su

Jant temizleyici olarak temizleme spreyi kullanabilirsiniz. Jant, aracın yere en yakın kısmı olduğu için kısa süre içerisinde kirlenmektedir. Eğer jant temizliğini aksatırsanız bu kirler zamanla janta işleyecek ve çıkması zor bir hale gelecektir. Temizlik işleminde çeşitli kimyasallar kullanılabilir. Fakat doğru ürünü doğru ölçüde kullanmak gerekmektedir. Yukarıda yer alan temizlik malzemeleri sayesinde jant temizliği daha kolay bir şekilde güvenle yapılabilir.

Jant Temizliğinde Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Jant temizleyici kullanmak önemlidir. Kullanılan ürünün kaliteli olması ve araç için uygun yapıda olması gerekir. Jant temizliği düzenli olarak yapılmalıdır. Ayda bir kez yapılan temizlik daha avantajlı olacaktır. Sünger ve fırça seçimi önemlidir. Yumuşak sünger ve fırçalar kullanılmalıdır. Temizleyici olarak kullanılan sprey doğru ölçüde janta uygulanmalıdır. Jant temizliğinde jant için uygun olmayan ürünler kullanılmamalıdır. Aksi takdirde jantın çizilmesine ve zarar görmesine neden olunabilir. Düzenli ve doğru yapılan temizlik sayesinde her zaman verimli sonuç elde edilir.