Kemalpaşa, 7087. Sk. No 26/B, 35060 Bornova/İzmir (0232) 467 57 82

Oto Koku Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Oto Koku Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli-Resim

Oto Koku Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Oto Koku Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Yeni alınmış ve daha önce hiç kullanılmamış araçların kendine özel bir kokusu vardır. Bu kokuya Yeni Araç Kokusu denilir. Zamanla bu koku etkisini kaybeder. Kullanım halindeki araçların içinde farklı kokular hissedilmeye başlar. Zamanla geliştirilen oto kokular sayesinde artık araç içinde temiz, ferah kokular hissedilmeye başlandı. Oto kokular farklı formlarda ve farklı kokularda tasarlanarak üretildi. Oto koku seçimi yapmak isteyen araç sahipleri çeşitli seçenekler arasından istediği kokuyu seçebiliyor. 

Oto Kokular Ne Kadar Sürede Etki Gösteriyor

Oto kokular üretildiği forma göre farklı sürelerde etki gösteriyor. Sprey formdaki oto kokular etkisini çok kısa sürede gösteriyor. Otomatik kokular ise sprey kokulara göre biraz daha uzun sürede etkisini gösteriyor. Sprey formdaki oto kokularla otomatik kokular araç içine hızlı yayılıyor. Yaprak ve ip olarak üretilen oto kokular ise diğerlerine göre daha uzun sürede etki gösteriyor. Yaprak formdaki ve ip formdaki oto kokular araç içerisine daha yavaş yayılıyor. Bu iki oto koku daha geniş sürede araca yayıldığı için etkisi daha uzun sürüyor. Oto koku seçimi yaparken bu özellikler göz önünde bulundurulabilir. 

Oto Kokular Zararlı Mı?

Oto koku kullanmak isteyen veya kullanan araç sahipleri, oto kokuların zararlı olup olmadığını merak ediyor. Oto kokular farklı kalitede üretiliyor. Çeşitli markalar tarafından tasarlanan ve üretilen oto kokular arasından kaliteli kokular tercih edildiği sürece bir zarar olmuyor. Oto koku seçimi yapmak isteyen araç sahipleri istediği kokuyu seçerken markaya dikkat etmelidir. Oto kokuları araç içerisinde çok sık kullanmak yerine belirli aralıklarla kullanmak daha doğru olacaktır. Bu sayede hem araç içindeki ferah ve temiz koku uzun süre etkili olur hem de araç içindekiler ağır koku ile karşılaşmaz.